

TECHNICAL DATA

LEFT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 4.2 cm | 270 cm | 1.2 cm | Polystyrene |
PANEL
| Broad | Long | Depth | Material |
| 12.2 cm | 270 cm | 1.2 cm | Polystyrene |
RIGHT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 2.6 cm | 270 cm | 1.2 cm | Polystyrene |
Duval OAK GOLD/BK PA4867 acoustic panel
Duval acoustic panel OAK SILVER/BK PA4871
The original price was: €40.32.27,47€The current price is: €27.47. VAT included
DUVAL series acoustic decorative panel measuring 12.2 x 270 cm.
High durability
Abrasion resistance
Impermeability
Easy installation
Organic product
Wooden structure
Lightweight material
Soundproofing properties
Three-dimensional character panels
| Application | Decoration |
|---|---|
| Broad | 12.2 cm |
| Long | 270 cm |
| Depth | 1.2 cm |
| Material | Polystyrene |
| Color | Brown, Black |
| Treatment | Impermeability |
| Use | Inside |
| Installation method | Adhesive |
Select at least 2 products
to compare
Ratings
There are no reviews yet