

TECHNICAL DATA

LEFT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 4.5 cm | 270 cm | 1.9 cm | Polystyrene |
PANEL
| Broad | Long | Depth | Material |
| 12.7 cm | 270 cm | 1.9 cm | Polystyrene |
RIGHT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 2.8 cm | 270 cm | 1.9 cm | Polystyrene |
MARTEL SERIES NATURAL OAK/BK RIGHT PA5591
MARTEL SERIES NATURAL OAK/WHITE LEFT FINISH PA5594
The original price was: €45.37.32,76€The current price is: €32.76. VAT included
Acoustic decorative panel from the MARTEL OAK NATURAL / WHITE series, 12.7 x 270 cm.
High durability
Abrasion resistance
Impermeability
Easy installation
Organic product
Wooden structure
Lightweight material
Soundproofing properties
Three-dimensional character panels
*The shade of white tends towards a very light pink.
| Application | Decoration |
|---|---|
| Broad | 12.7 cm |
| Long | 270 cm |
| Depth | 1.9 cm |
| Material | Polystyrene |
| Color | White, Brown |
| Treatment | Impermeability |
| Use | Inside |
| Installation method | Adhesive |
Select at least 2 products
to compare
Ratings
There are no reviews yet