

TECHNICAL DATA

LEFT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 6.2 cm | 270 cm | 2.1 cm | Polystyrene |
PANEL
| Broad | Long | Depth | Material |
| 11.9 cm | 270 cm | 2.1 cm | Polystyrene |
RIGHT FINISH STRIP
| Broad | Long | Depth | Material |
| 3.1 cm | 270 cm | 2.1 cm | Polystyrene |
HUGO Oak Craft Black Series Finish, Left PA4898
Termination HUGO OAK GOLD BLACK SERIES RIGHT PA4895
The original price was: €33.27.20,08€The current price is: €20.08. VAT included
HUGO Oak Walnut Black Left Finish PA4900
Dimensions 6.2 x 270 cm
Abrasion resistance
Impermeability
Easy installation
Organic product
Wooden structure
Lightweight material
Soundproofing properties
Three-dimensional character panels
| Application | Decoration |
|---|---|
| Broad | 6.2 cm |
| Long | 270 cm |
| Depth | 2.1 cm |
| Material | Polystyrene |
| Color | Brown, Black |
| Treatment | Impermeability |
| Use | Inside |
| Installation method | Adhesive |
Select at least 2 products
to compare
Ratings
There are no reviews yet